Lis 29

10-lecie Koła Historycznego

Dnia 24 listopada 2023 r. Koło Historyczne działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipce, obchodziło 10-lecie swojej działalności. Wśród zaproszonych gości był: Wójt Gminy Lipka Przemysław Kurdzieko, były dyrektor Gok-u Lech Wiśniewski -założyciel koła, obecny dyrektor GOK-u Arkadiusz Porbes, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipce Helena Martyn-Griek. Po odczytaniu podsumowania działalności i prezentacji, która obejmowała 10 lat, nastąpiły podziękowania dla gości , członków koła oraz opiekuna Joanny Kucharskiej. Wręczone zostały okolicznościowe kubeczki. Włodarz Lipki oraz członkowie koła otrzymali stworzoną na tę okoliczność fotoksiążkę, zaprojektowaną przez Joannę Białkowską. Należy wspomnieć, że indywidualne podziękowania od Gości otrzymał Pan Jacek Włodarczyk pasjonat historii Lipki ,autor książki pt. ,,Eseje z dziejów Lipki i okolic’’, artykułów historycznych zamieszczanych w gminnym biuletynie. Pan Jacek to człowiek niezłomny ,dociekliwy i pełen ciekawości…perła w naszym kole.