Paź 29

2021-11-14 KONCERT

Koncert „Żeby szczęśliwym być!”

14 listopada na scenie GOK-u odbył się koncert piosenek ku pamięci Janusza Sławińskiego „Żeby szczęśliwym być!”. Sala GOK-u wypełniła się po brzegi.  Na pomysł projektu przypominającego i odświeżającego twórczość Janusza Sławińskiego, honorowego obywatela miasta Złotów, który związany był także z Lipką, wpadli Weronika Chałubek z Powiatowego Ośrodka Pracy Pozaszkolnej oraz Mariusz Urbaniak z Konina, muzyk i kompozytor, były mieszkaniec Złotowa. W koncercie udział wzięli zarówno wokaliści z POPP w Złotowie i wokaliści ze Studia Piosenki Estradowej HIT z Konina prowadzonego przez Mariusza Urbaniaka. Na scenie zaśpiewali: Julia Bartenowska, Julia Bielecka, Maja Duda, Maja Frankowska, Zofia Leszczyńska, Magdalena Płaczek, Paulina Siutkowska, Mikołaj Toczek i  Weronika Chałubek oraz, z Konina: Maja Bartczak, Karina Gradomska, Joanna Knebel, Gustaw Konet, Marta Markiewicz, Michalina Prządka, Majka Wróbel, Julia Wasielewska i Mariusz Urbaniak. Gościem specjalnym i niespodzianką dla gości był występ Danuty Błażejczyk. Organizatorami koncertu „Żeby szczęśliwym być – piosenki Janusza Sławińskiego” byli: Starostwo Powiatowe w Złotowie, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Złotowie i Gminy Ośrodek Kultury w Lipce oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, firmy W&K Consulting z Krajenki i Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpiński ze Złotowa oraz Fundacja „Barwy kultury” z Konina. Złotowsko-konińskie duety zaśpiewały przy akompaniamencie zespołu muzycznego Artur Grudziński Band w składzie: Ludmiła Małecka, Artur Grudziński – kierownik muzyczny koncertu, Mateusz Krawczyk, Andrzej Sobczyński i Maciej Olesiński.

Foto: Tomasz Leszczyński, Agczi Foto