Maj 06

2020-05-11 Biblioteka wznawia działalność

SZCZEGÓŁOWE PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE OD 11 MAJA 2020 r.
W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W LIPCE,
W CELU ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA CZYTELNIKÓW ORAZ PRACOWNIKÓW,
W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO  COVID-19

1. Od 11 maja 2020 r. biblioteka stopniowo wznawia funkcjonowanie instytucji uruchamiając wyłącznie wypożyczenia i zwroty księgozbioru.

2. Do odwołania obowiązują nowe godziny pracy.

Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:

• poniedziałek  10:00 – 17:00

• wtorek            08:00 – 15:00

• środa               08:00 – 15:00

• czwartek         08:00 – 15:00

• piątek:             10:00 – 17:00

Godzinę przed otwarciem, pracownicy biblioteki przeznaczają na dezynfekcję stanowisk i powierzchni płaskich typu poręcze, klamki, lady itd.

3. Wszystkie zbiory po powrocie podlegać będą 5 dniowej kwarantannie. Dopiero po tym okresie zdjęte zostaną z konta czytelnika i włączone do ponownego wypożyczenia.

4. W bibliotece jednocześnie będzie mogło przebywać troje czytelników, dwoje w wypożyczalni dla Dorosłych oraz jeden w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

5. Po wejściu do biblioteki, czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz własnych rękawiczek.
Po zdezynfekowaniu rąk należy założyć rękawiczki ochronne, które udostępnia biblioteka.

6. Na terenie biblioteki czytelnicy oraz pracownicy zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

7. Do odwołania nieczynna będzie czytelnia z dostępem do komputerów.

8. Odwołuje się wszelkie dodatkowe formy pracy tj. spotkania, lekcje biblioteczne, zajęcia, warsztaty itp.

9. W bibliotece obowiązywać będzie ograniczony dostęp do księgozbioru, książki podaje wyłącznie bibliotekarz.

10. Zaleca się stosowanie odległości między czytelnikami (minimum 2 metry).

11. W celu usprawnienia wypożyczania sugeruje się rezerwację telefoniczną: 67 2665 136

12. W razie wykrycia u któregoś z pracowników lub czytelników zakażenia, dane wszystkich wypożyczających danego dnia  udostępnione zostaną z systemu odpowiednim służbom z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa.

13. Wszelkie komunikaty, informacje i szczegółowy regulamin dostępne będą w widocznych miejscach biblioteki.

14. W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.

15. Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie.

16. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby konieczności  zmian w procedurach  będziemy reagowali natychmiast.