Lis 16

2016-12-12 ŚWIĄTECZNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA – Konkurs plastyczny

Konkurs ozdoba bozonarodzeniowa

„ŚWIĄTECZNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA ”

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Lipce
serdecznie zaprasza rodziny do udziału w Konkursie
pn. „ŚWIĄTECZNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA ”

I. ORGANIZATOR KONKURSU
Gminny Ośrodek Kultury
Gminna Biblioteka Publiczna w Lipce

II. PRZEDMIOT KONKURSU
Własnoręcznie wykonana świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa.

III. CELE KONKURSU
propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia,
rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej,
stworzenie okazji do rodzinnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia ozdób bożonarodzeniowych,
umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

IV. UCZESTNICY
Konkurs adresowany jest do rodzin z terenu Gminy Lipka.

V. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE
Własnoręczne wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej w formie przestrzennej, wielkości min 30 cm i dowolnym kształcie. Z zastosowaniem dowolnych technik.
Preferowane będą prace wykonane z użyciem materiałów naturalnych,
z wyłączeniem gałązek drzew iglastych ze względu na krótką trwałość.
Przytwierdzenie do pracy metryczki zawierającej następujące informacje: Imię i Nazwisko, numer telefonu
Dostarczenie ozdoby do Gminnej Biblioteki Publicznej do dnia 12 grudnia 2016 r. do godz. 16:00.
Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.

VI. OCENA PRAC
1. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa a wyniki zostaną Ogłoszone w dniu 18 grudnia 2016 r. o godzinie 16:00 podczas „SPOTKANIA WIGILIJNEGO” w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce.
2. Przy ocenie ozdób Komisja zastosuje następujące kryteria: pomysłowość, nowatorskość, estetyka wykonania, walory artystyczne.
3. Komisja Konkursowa sporządzi protokół konkursu, a jego wyniki zostaną podane do wiadomości na stronach internetowych www.goklipka.pl, na facebooku oraz w lokalnych mediach.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Zgłoszenie ozdób do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich
do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.
Prace należy odebrać w terminie 14 dni od daty rozstrzygnięcia konkursu.
Uczestnik konkursu oświadcza, że wyraża zgodę na wykorzystanie swoich danych osobowych przez Organizatora w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody; umieszczenia danych w materiałach publikowanych przez Organizatora i na stronie internetowej Organizatora, promocji konkursu lub idei konkursu.