+48 67 266 50 96

info@goklipka.pl

pon. - pt.: 8:00 - 19:00

🏵️🌿 Świętojanki zwane też Nocą Kupały lub Sobótką, to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca. Obchodzone jest od wieków w najkrótszą noc w roku, a wczoraj obchodziliśmy je nad jeziorem przy Centrum Sportowo – Turystyczne Łąkie
To było kolorowe, wesołe i rodzinne popołudnie, podczas którego odbył się konkurs na Wianek Świętojański 🏵️, twórcy najpiękniejszych wianków zostali nagrodzeni 🛍️
Po przepięknym widowisku muzyczno-tanecznym przedstawiającym obrzęd świętojański, w wykonaniu grup tanecznych działających przy GOK, przeszliśmy w kolorowym korowodzie, aby zgodnie z tradycją puścić wianki na wodzie.
Następnie na scenie zabrzmiały dźwięki pieśni żeglarskich w wykonaniu zespołu szantowego Gumowe Szekle, które umilały czas widzom nad Łąkowskim jeziorem.
Pyszne potrawy przygotowane przez KGW Scholastykowo i KGWiG Łąkie cieszyły się powodzeniem wśród uczestników. Dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych przez GOK, zamek dmuchany, gry i zabawy, kolorowe warkoczyki.

Rekomendowane artykuły

Skip to content